Badania lotniczo lekarskie
1 klasa we Wrocławiu
bez straty Twojego czasu!!

W tym wideo powiem Ci o zasadach badań lotniczo lekarskich pilotów na klasę 2 oraz przedłużanie klasy 1 oraz 3 w mojej Przychodni we Wrocławiu, mających na celu ich super szybkie zrobienie, najlepiej podczas jednej wizyty u lekarza czyli u Mnie osobiście.

Chodzi głównie o licencję pilota samolotu liniowego,  turystycznego oraz szybowcowego, czasami balonu. W ostatnim czasie mam znaczny wzrost liczby badanych, szczególnie z dwóch powodów.

Po pierwsze rośnie grono osób, których stać na latanie, po drugie wykruszyła się nieco ilość lekarzy lotniczych w województwie dolnośląskim.


Aby twoje badanie na przedłużenie pierwszej klasy lub drugą klasę przebiegło sprawnie, musisz zrobić w swoim miejscu zamieszkania następujące wyniki:

 • Morfologia krwi + OB
 • Glukoza na czczo
 • Cholesterol z rozbiciem na frakcje
 • Trójglicerydy
 • Mocznik, kreatynina,
 • GOT, GPT, GGPT
 • Badanie ogólne moczu
 • Ekg oraz audiometrię tonalną
 • Przynieś istotną dokumentację medyczną z leczenia, jeżeli miałeś jakiekolwiek problemy zdrowotne /np cukrzyca, padaczka, choroby serca itp.
 • Obowiązkowo przynieś stare orzeczenie lotniczo lekarskie /bez tego nie podejmuję się badania/.

 • Jeżeli twoje badanie jest wstępnym dla klasy 1 lub kontrolerów ruchu lotniczego, to musisz skorzystać z usług Centrum Lotniczego.
Jeżeli chorujesz na jakieś ciężkie lub przewlekłe choroby, to przygotuj istotną dokumentację medyczną a nawet weź pisemną opinię w formie zaświadczenia od swojego lekarza. 

Może to być przykładowo kardiolog, neurolog, diabetolog lub jakikolwiek inny specjalista, który Cię leczy.

Pomoże mi to zdecydowanie w szybkim podjęciu decyzji orzeczniczej, a być może Tobie w przejściu badań.

Jak już masz to wszystko, to zadzwoń pod numer mojej rejestracji
601 775 123, powtarzam 601 775 123 i umów się na dogodny termin.
Z reguły nie przekracza on kilku dni roboczych, a często jest to możliwe nawet tego samego dnia.


Alternatywnie masz link do rejestracji internetowej na mojej stronie www.krasnicki.com.pl lub w opisie do tego wideo.

Jeżeli masz kłopot ze zrobieniem tych badań u siebie, to opisz mi problem i wyślij na maila. Postaram zorganizować to wszystko we Wrocławiu, ale raczej nie dostaniesz orzeczenia tego samego dnia,
z uwagi na czas oczekiwania na wyniki.

Również skontaktuj się na maila jak masz jakąś  skomplikowaną losową sytuację, wymagającą szybkiej akcji. Samo badanie trwa u mnie około godziny ale zdecydowanie wymagam wcześniejszego umówienia się.

Konsultacje większości lekarzy specjalistów wykonuję na miejscu. Po tym wszystkim, jeżeli nie wyszło nic niepokojącego w twoim stanie zdrowia, to dostaniesz od ręki gotowy certyfikat.

Czasami wymaga on zatwierdzenia przez  Urząd Lotnictwa Cywilnego, co z reguły trwa parę dni. Tak w skrócie wyglądają zasady badań w mojej Placówce. Jestem w stanie zrozumieć, że masz większą ochotę latać niż się badać, więc zrobię wszystko, aby część lekarska przebiegła miło, łatwo i przyjemnie. Mówił Darek Kraśnicki, lekarz lotniczy z Wrocławia, klasa 2 uprawnień a od roku 2022 nawet pierwsza oraz kontrolerów ruchu lotniczego.

Badania lotniczo lekarskie są obowiązkowe dla szeroko pojętego personelu lotniczego.

Niestety lekarzy lotniczych oraz wyspecjalizowanych centrów medycznych, spełniających surowe wymagania Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest zaledwie kilka i raczej w Warszawie.

We Wrocławiu monopolistą było  centrum medycyny lotniczej, ale sytuacja diametralnie się zmieniła od połowy 2013 roku, kiedy uzyskałem stosowne uprawnienia.


Ostatnie szkolenie lekarzy, które odbyło się w lutym 2013 roku we Wrocławiu zakończyło się pomyślnie dla kilkunastu lekarzy, którzy mają szansę poszerzyć elitarne grono orzeczników lotniczych.

Badania lotniczo lekarskie Wrocław Poziom kursu był bardzo wysoki, ale musisz sobie zdawać sprawę, że bezpieczeństwo w trakcie lotów nie może podlegać jakimkolwiek kompromisom.

Zbyt wiele było ostatnio katastrof lotniczych, które na pewno pamiętasz.

Moja skromna osoba również uczestniczyła w tym szkoleniu, co widać na zdjęciu obok i po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego zamierzam pójść o krok dalej

oraz przejść audyt ULC oraz kontrolę mojej Przychodni Medycyny Pracy, aby dopuścić ją do badań pilotów klasy II, 1 w trybie przedłużania, Kontrolerów Lotniczych, Personelu Pokładowego oraz LAPL.

Badania lotniczo lekarskie
Personel Pokładowy Cabin Crew

Wymagać to będzie zmotywowanego zespołu lekarzy specjalistów oraz średniego personelu medycznego, którego celem będzie sprawne przeprowadzenie badań,

przy jednoczesnym spełnieniu wszelkich wymogów formalnych, związanych z obowiązującymi przepisami.

Samolot linii RyanAir

Ponieważ moja firma mieści się niedaleko lotniska, mam nadzieję, że wkrótce zaskarbi sobie uznanie osób związanych z pracą  na statkach powietrznych.

Również w dobie internetu lokalizacja Przychodni nie jest zbyt wielkim problemem, mam cichą nadzieję na badania osób angielskojęzycznych z całej Unii Europejskiej. Doniesienie to traktuję jako wstępne i z całą pewnością poinformuję Cię o postępach moich planów.

Od 3 mar 2013 Badania lotniczo lekarskie

Update: rok 2022

Badania lotnicze idą pełną parą. Zdobyłem uprawnienia na przedłużanie  pierwszej klasy badań lotniczo lekarskich. Mam już doświadczenia z operatorami dronów, pilotami szybowcowymi, balonowymi czy śmigłowców.

Przyjeżdża do mnie personel lotniczy z całej Polski.


Całość badań wraz z wydaniem stosownego orzeczenia trwa kilka godzin. Jeżeli przekonałem Cię do mojej Firmy, to koniecznie skontaktuj się pod numerem 601 775 123 oraz przyjedź do Wrocławia.

Może Cię zainteresuje?


Have A Great Story About This Topic?

Do you have a great story about this? Share it!

[ ? ]

Upload 1-4 Pictures or Graphics (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

 •  submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

What Other Visitors Have Said

Click below to see contributions from other visitors to this page...

Badania lekarskie Stewardess 
W tym wideo opowiem Ci nieco o badaniach lekarskich stewardess, które są szczególnym powodem do zmartwień nowego personelu Cabin Crew. Wyobrażam …

Badania operatorów bezzałogowych statków powietrznych 
W tym wideo odpowiem Ci na pytanie, na jakiej podstawie prawnej musisz zrobić badania lotniczo lekarskie będąc operatorem bezzałogowego statku powietrznego …

Badania lotniczo lekarskie 2 klasy 
Cześć, jeżeli jesteś osobą związaną czynnie z lotnictwem,szczególnie pilotem klasy drugiej lub samolotów lekkich, to to wideo jest z pewnością dla Ciebie. …

Cukrzyca i brak widzenia przestrzennego u operatora drona 
Czy możesz zostać operatorem drona chorując na cukrzycę, nie mając widzenia obuocznego czy mając niedosłuch lub sparaliżowaną dolną połowę ciała? W …

Szkolenie lekarzy lotniczych Debrecen Not rated yet
W tym wideo powiem Ci nieco o zjeździe lekarzy lotniczych, który odbył się w pierwszej połowie września 2019 roku w prześlicznej węgierskiej miejscowości …

Jak się przygotować do badań lotniczych? Not rated yet
Jakie badania dodatkowe możesz zrobić w swoim miejscu zamieszkania przed wizytą na właściwych badaniach lotniczo lekarskich? Witam, Chciałbym robić …

Badania skoczka spadochronowego Not rated yet
Sprawdź w jakich sytuacjach skoczek spadochronowy musi wykonać badania lotniczo lekarskie i legitymować się ważnym świadectwem kwalifikacji? Czy i Ty …

Widzenie barw u pilotów Not rated yet
Czy osoba, która nie rozpoznaje barw na tablicach Ishihary może być pilotem samolotu? Cześć nazywam się Darek Kraśnicki, jestem lekarzem uprawnionym …

Badania pilotów szybowcowych Not rated yet
W tym wideo opowiem Ci co nieco: o badaniach kandydatów oraz pilotów szybowców. To pasjonujące hobby wprawdzie możesz uprawiać od 16 roku życia, ale niestety …

Click here to write your own.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Pilot klasy I lini RyanAir

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: