Zołtaczka a cukrzyca typu drugiego

by Krzysztof Szyszko
(Gdańsk)

Sam jestem chirurgiem onkologiem, ale w sprawach szczepień mam niewielkie doświadczenie Przed dwoma laty odbyłem wyprawę do Kenii i Tanzanii wcześniej do Kenii Obecnie przygotowuję się do wyjazdu do Senegalu i Gambii.

Przed pierwszą wyprawą lekarz w instytucie medycyny morskiej i tropikalnej odmówił mi szczepienia przeciw żółtej febrze, gdyż może szczepionka wywołać mój zgon

Szukam do dziś informacji na temat przeciwwskazania szczepienia w cukrzycy bez skutku Czy rzeczywiście tak jest ?

Jeśli nie mogę się szczepić jaką stosować profilaktykę, czy tylko mogę liczyć na szczęście jak do tej pory ?

I kolejne pytanie jak radzić sobie z ochroną insuliny w warunkach wysokich temperatur afrykańskich często bliskich 50 stopni C ?
Pozdrawiam
Krzysztof Szyszko

Odpowiedź
Zdałbym się tutaj na tych lekarzy medycyny tropikalnej, bo nie mam aż takiej wiedzy i doświadczenia. Szczepienia przeprowadzam wyłącznie u osób zdrowych

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Szczepienie przeciw żółtacze Cena.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy