Zakaz pracy przy maszynach w ruchu

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Brak jest ustawowej definicji pojęcia

Brak jest ustawowej definicji pojęcia "Maszyna w Ruchu"

Różne problemy z dopuszczeniem do pracy przy maszynach w ruchu związane z wadą wzroku lub brakiem widzenia przestrzennego.

Witam 8 kwietnia 2011 poszłem do lekarza na badanie lekarskie związanie z pierwszą pracą i lekarz wypisał mi że nie moge obsługiwać maszyn w ruchu, co jest tego powodem???

Może że noszę okulary?


Pozdrawiam :) i dziękuje za pomoc

@Moja Odpowiedź
Za mało danych, aby cokolwiek się wypowiedzieć na podstawie tego opisu. Na pewno do takiej pracy jest wymagany dobry wzrok i być może wpłynęło to na ostateczną decyzję lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych.Pytanie nr 2
Witam, jestem pracownikiem na kopalni, do uprawnień na maszyny w ruchu potrzebowałem badan psychotechnicznych. Badania wszystkie przeszedłem poza pałeczkami w tunelu.

Na 5 razy ustawiania ustawiałem raz albo dwa
poprawnie, później jednak obraz mi się rozmywał, do oczu podchodziły łzy,a ja tak naprawdę nie wiedziałem, gdzie mam dokładnie na te pałeczki patrzeć.

Czy jest to spowodowane jakąś wadą wzroku?
Czy moje widzenie obuoczne jest poprawne, skoro bylem w stanie obrazy ustawić w kolejności, który jest dalej a który bliżej?? Proszę o odpowiedz na mail

@Moja odpowiedź Nie potrafię wyjaśnić, czy w tym przypadku niezdolność do prawidłowego ustawienia była spowodowana chwilową niedyspozycją czy faktycznym brakiem widzenia stereoskopowego.

Jedyne co można zrobić, to wnieść odwołanie od orzeczenia lekarskiego medycyny pracy. Przeprowadzone badanie odwoławcze w WOMP powinno definitywnie rozstrzygnąć ten dylemat.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania okresowe wstępne i kontrolne.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: