Wypadek w pracy Przepuklina

by Joanna
(Joanna)

Witam Panie doktorze. Mam zapytanie. Czy mogę starać się o odszkodowanie za operację na przepuklinę pachwinową która to w dniu mojej pracy uwięzła.

W tym też dniu na izbie przyjęć skierowano mnie natychmiast na operację ale został też wyzwany chirurg który to po 5,10 min. wprowadził ją i wyznaczony termin do operacji miałam za 10 dni, która to odbyła się nadmieniam iż w dniu tego zajścia zostałam zwolniona z pracy i przebywałam w domu na zwolnieniu lekarskim do wyznaczonego terminu operacji.

Obecnie czekam na zdjęcie szwów i przebywam na zwolnieniu lekarskim dostając 30 dni. Nadmieniam iż jestem ubezpieczona w Warcie.

Proszę mi powiedzieć jakie kroki mam podjąć w tej sytuacji i czy mogę o cokolwiek się ubiegać u osoby z BHP i Warty? Dziękuję i czekam na odpowiedz

Moja odpowiedź
Dr Dariusz Kraśnicki Lekarz Medycyny Pracy
Jeżeli jest jakiekolwiek podejrzenie, że ta cała sytuacja miała związek z pracą i może być zakwalifikowana jako wypadek, to rozpoczęcie postępowania powypadkowego ma sens.

Czy to zostanie uznane za wypadek, tego nie potrafię powiedzieć, ale bez przejścia całej procedury BHP nie ma mowy o otrzymaniu jakiegokolwiek odszkodowania.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Wypadek w pracy.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: