Wypadek w pracy - problem

by Sławomir
(Bielsko-Biała)

Witam, w nocy 28/29maja (godz.1:00) w pracy wbił mi się kawałem metalu do palca (opiłek) *wypadek w pracy*.

Poszedłem do łazienki przemyć rękę z roztworu smarującego i po przemyciu straciłem przytomność.

Przewróciłem się - miałem ranę tłuczoną głowy, nosa, ubity kawałek zęba (2 lewa górna), po objawach później stwierdzono że było prawdopodobnie wstrząśnięcie mózgu.

Jestem w tej chwili na zwolnieniu L4 od lekarza urazowo-ortopedycznego (do 30 czerwca). Powiedział że już zakończymy później, bo powinno być wszystko ok.

Posłał mnie w między czasie do neurologa jeszcze, neurolog skierował mnie na badanie EEG, ale dopiero w lipcu będzie wykonane - u mnie jest tak że były już takie przypadki na widok krwi i bólu lub u dentysty - co zostało zaznaczone w raporcie wypadkowym w pracy.
Pytanie co mam teraz zrobić:

1) zwolnienie L4 od chirurga ortopedy urazowego - do 30 czerwca
2) badanie eeg - 15 lipca
3) dziś poszedłem do dentysty - mam narazie lekarstwo jeszcze w zębie - za 3 tygodnie będę miał robiony ten ubity ząb

W pracy powiedziano mi jeszcze, że nie wiadomo czy mi to uznają jako wypadek przy pracy bo to jest z przyczyny wewnętrznej a nie zewnętrznej. A przecież straciłem przytomność z powodu bólu i widoku krwi - ale kawałek metalu wbił się mi na maszynie - przy wkładaniu materiału (pręta metalowego) do urządzenia.

Czy mam teraz 30 tego iść znowu do tego chirurga po jakieś zaświadczenie, że jest zakończone badanie, czy mogę odrazu iść do lekarza medycyny pracy na badanie kontrolne.
Co w jakiej kolejności mam robić.

I jak załatwiać potem ubezpieczenie w pracy.

Dopiero potem po 30 tym czerwca mam znowu iść do chirurga, potem w lipcu do dentysty i do neurologa - i od każdego wziąć zaświadczenia znowu do ubezpieczenia?

Dziękuję, pozdrawiam

Moja odpowiedź
Co do badania kontrolnego:najlepsza kolejność to lekarz prowadzący i zaświadczenie o zakończeniu leczenia, pobranie skierowania z kadr i potem wizyta u lekarza medycyny pracy.

Co do odszkodowania: w sumie zrobienie protokołu oraz uznanie za wypadek w pracy i skierowanie na komisję ZUS to sprawa i problem służb BHP.

Czy uznają czy nie to nie wiem, ale można zapytać o tryb odwoławczy. Odszkodowanie należy się z ZUS, ale warto zapytać czy nie mają jeszcze wykupionej jakiejś oddzielnej polisy.

Jeżeli ma Pan taką, ale wykupioną indywidualnie, to po prostu trzeba skontaktować się z ubezpieczycielem i zgłosić ten wypadek.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Wypadek w pracy.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: