Widzenie obuoczne w budownictwie

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Czy widzenie obuoczne jest konieczne do podjęcia pracy na wysokości? Mam lekką wadę wzroku i niestety lekarz okulista powiedział, że niemożliwe, bym mógł pracować na wysokości, bo nie mam widzenia obuocznego.

Tymczasem ja już pracowałem trochę czasu na wysokości i nigdy nie miałem z tym problemu. Dlatego zdziwiły mnie jego słowa i jednocześnie zmartwiły, ponieważ studiuję budownictwo i z tym wiążę swoją przyszłość.

Jeśli więc nie będę mógł pracować na wysokości, to czy będę mógł pracować w jakiejkolwiek branży związanej z wykonawstwem budowlanym np. w kolei?

Odpowiedź
@Obawiam się raczej kłopotów z dopuszczeniem do wszelkiego rodzaju prac wysokościowych. Również służba zdrowia i medycyna pracy kolejowa raczej nie przepuści w tej sytuacji osoby z problematycznym widzeniem stereoskopowym.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania wysokościowe.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy