Ważność książeczki sanepidowskiej w nowej pracy?

by OLa
(Gdynia)

Wyniki badania kału w książeczce sanepidowskiej

Wyniki badania kału w książeczce sanepidowskiej

Witam. Mam aktualną książeczkę sanepidu podbijałam ją miesiąc temu bo starałam się o pracę do pewnej firmy. Zrobiłam krew, mocz. Badania na kał robiłam w grudniu 2012 roku ale lekarz rodzinny normalnie mi podbił książeczkę, że jest ważna. Z tą pracą mi nie wyszło, oszukali mnie...

Teraz dostałam pracę w nowej firmie i muszę zrobić nowe badania, i mam pytanie. Czy będę musiała od nowa zrobić badanie kału? Skoro poprzedni lekarz mi normalnie podpisał książeczkę. RTG klatki piersiowej robiłam jakoś 1,5 roku temu.
Sama ważność książeczki powinna być uznana, ale pracodawca jest zobowiązany do skierowania pracownika na tzw "badania do celów sanitarno epidemiologicznych", zakończone wydaniem stosownego orzeczenia.

Ten dokument jest okazywany kontrolerom z Sanepidu.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Sanepidowska pracownicza książeczka zdrowia...

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy