Ważność badań dla kierowców w WOMP

by Kamil
(Rzeszów)

Co robić, jak termin orzeczenia lekarskiego był inny niż data ważności na prawie jazdy?

Witam serdecznie
W 2014 roku miałem incydent z jazdą pod wpływem alkoholu i miałem zabrane prawo jazdy na 2 lata. Wiem, to co zrobiłem było bardzo głupie. Tak czy inaczej czasu nie cofnę.W maju 2016 zrobiłem badania lekarskie w WOMPie i psychotesty, oba wyniki pozytywne. Jest tylko jedno ale, jeśli się nie mylę Lekarz orzekający wystawił mi badania lekarskie ważne tylko rok, niestety zorientowałem się po fakcie a chciałem już mieć tą całą przygodę i egzamin za sobą.


Udało mi się zdać egzaminy za pierwszym razem choć trochę stresów to wymagało. Ostatnio zwróciłem uwagę na datę ważności mojego prawka, a konkretnie zostało wystawione na 2 lata czyli do 2018.


Pytanie czy w wydziale komunikacji pomylili się z wystawieniem ważności prawka czy jednak muszę iść zrobić badania już teraz, żeby prawko było faktycznie ważne? Za dwa tygodnie mija rok od badań lekarskich. Od tego czasu nie nadużywam alkoholu i jeżdżę ostrożnie. Proszę o szybką odpowiedź.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania kierowców.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy