Wada wzroku Akademia Morska

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Witam
Chciałbym u Pana wyrobić Morskie Świadectwo Zdrowia, które potrzebne mi jest na Akademię Morską w Gdyni. Mam jednak pytanie, wszystkie badania potrzebne do wyrobienia tego świadectwa mam już za sobą jedynie został mi okulista.

Na komisji wojskowej dostałem skierowanie do okulisty, który stwierdził u mnie wadę wzroku w granicach -1 na jedno oko i -0.8 na drugie. W tym tygodniu idę na dokładne badanie okulistyczne.

Czy z taką wadą wzroku mógłbym się ubiegać o Morskie Świadectwo Zdrowia? Czytałem, że sumaryczna wada nie powinna przekraczać -1.3, czytałem też o tym, że wada może być korygowana soczewkami. Dlatego też piszę do Pana, chciałbym się bowiem dowiedzieć jak to faktycznie wygląda.


Chciałbym także się dowiedzieć, czy można się zobowiązać do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku, jeżeli wada uniemożliwiałaby wyrobienie MŚZ? Chętnie poddałbym się temu zabiegowi już teraz, jednak okulista z którym rozmawiałem może go przeprowadzić dopiero wtedy, kiedy ukończę 21 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Jeszcze chciałbym tylko się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z soczewkami. Są dopuszczalne przy wadach wzroku odbiegających od normy?
Pozdrawiam

Odpowiedź
Podstawą jest zachowane widzenie obuoczne,
reszta chyba raczej w normie. Tak czy owak zadecyduje jeszcze badanie u okulisty

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania OGUK i Marynarzy do Świadectwa Zdrowia...

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: