Tabletki antykoncepcyjne we Wroclawiu

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław Kmicica 3)

Problem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych może pojawić się w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach.

Wydawałoby się, że w dzisiejszym, nadzwyczaj uświadomionym społeczeństwie, zasób pewnej wiedzy dotyczącej antykoncepcji hormonalnej, zasad przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, nieregularnego przyjmowania czy innych podobnych zagadnień jest powszechnie znany.

Ty mnie mniej, zaprezentuję kilka filmów, opartych na autentycznych zapytaniach internautów, które świadczą, że do pełnej wiedzy wielu osobom jest bardzo daleko.

Część problemów wynika ze zwykłego braku staranności i jest to na przykład przymusowe odstawienie tabletek, które zostały w domu. Zwykle ten fakt zostaje uświadomiony sobie później, kiedy nie możemy kupić tabletek /bez recepty/ w żadnej aptece.

Z reguły takie sytuacje trafiają się w niedzielę lub święta, kiedy dostęp do lekarza specjalisty jest bardzo utrudniony i tak naprawdę nie wiadomo co robić.

Inną klasyczną sytuacją jest konieczność skorzystania z tak zwanej "tabletki po stosunku" czy "tabletki 72 po".
Osoba potrzebująca takiego preparatu zwykle nie stosuje żadnej antykoncepcji hormonalnej, co najwyżej prezerwatywę lub inne mechaniczne sposoby zapobiegania ciąży.

Jak to zwykle bywa, metody te zawodzą w jak najbardziej niespodziewanym momencie i cała radość z bycia przez chwilę razem, zostaje popsuta przez problemy ze znalezieniem lekarza, który chciałby wypisać receptę lekarską na Postinor Duo lub Escapelle.

Od 30 wrz 2012 Tabletki antykoncepcyjne
.

Często później dochodzą problemy ze zrealizowaniem recepty w aptece, ponieważ część farmaceutów powołuje się na tak zwane "klauzule sumienia", które nie pozwalają im podobno wydawać tych preparatów.

Są to na tyle częste sytuacje, że znalazły nawet swoje opisy w mediach i wywołały ciekawą dyskusję.
Tabletki antykoncepcyjne Wrocław
Nie mi jest oceniać, kto ma w tej dyspucie rację, ale jak wybraliśmy sobie zawód lekarza czy farmaceuty, to powinniśmy się stosować do jakiś ogólnych zasad, wymaganych przez Państwo Polskie.

Jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia w temacie "tabletki Antykoncepcyjne Wrocław", to zapraszam Cię do komentarzy w tym temacie.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania okresowe na YouTube.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: