Stan po urazie akustycznym ucha

by Eugeniusz
(gdzieś w Polsce)

Panie Doktorze

Znalazłem w internecie Pana stronę tą z filmikiem gdzie wyjaśnia Pan zawiłości polskiego ustawodawstwa więc pomyślalem ze mi Pan poradzi co robić w moim przypadku, ponieważ przemawia przez Pana doświadczenie.


Potrzebuję zgodnie z ustawą o transporcie orzeczenie o braku przeciwwskazań do zawodu kierowcy powyżej 3,5 tony. Jednak w moim przypadku obawiam się laryngologa ponieważ miałem kiedyś uraz akustyczny będąc w wojsku (jakiś idiota na ćwiczeniach wrzucił do okopu petardę) i na zakresie około 4,5 -5,5 khz mam skok w audiogramie na minus 90 dB .

W normalnym pomieszczeniu nie przeszkadza mi to w rozumieniu mowy, chociaż trochę odczuwam to w dużych pomieszczeniach jak np hala dworca kolejowego itp, gdy zapowiadają informacje dla podróżnych przez głośniki ale i tutaj z reguły rozumie co mówią.


Czy nie będę miał problemu z pozytywnym przejściem badań? Jeśli nie przejdę, to czy ma Pan obowiązek przesłania wyników do jakiegoś urzędu i czy nie zablokują mi prawa jazdy? Mogę przesłać Panu audiogram do oceny e-mailem?

Z poważaniem -

Moja odpowiedź
Ok niech Pan przyśle. Staram się raczej być pozytywnie nastawiony do pacjentów i udzielę najlepszej porady, jaka tylko jest możliwa.
Rejestracja telefoniczna 601 775 123

posiadam prawo jazdy kat ce od 10.10.2007 i jezdzilem nim zagranicą dla agencji kierowcow, Teraz otwieram dzialalnosc transportową w Polsce i aby osobiscie jezdzić muszę raczej miec badania, chociaz dokladnie nie jestem pewien bo to prawo jazdy podlega pod okres przejsciowy i podlega wymianie dopiero 9 go wrzesnia 2014 na nowe z chipem.

Mam zrobioną psychotechnikę i kurs na przewoz rzeczy i do tej pory to podobno wystarczalo w Polsce bo na zachodzie nikt o takie sprawy nie pytal a wystarczalo okazac prawo jazdy. No i bylby klops gdyby się okazalo ze nie mogę jezdzic osobiście bo i tak tonę juz w dlugach po zakupie cięzarowki i na wynajecie kierowcy przynajmniej na razie mnie nie stać. Nie wiem co zrobię ale cos mi się zdaje ze nadal bedę skazany na wygnanie z kraju w ktorym nie da się zyc z powodow biurakratycznych barier chociaz kazdy tutaj mowi ze przepisy podobno narzuca UE.

Czytalem juz w necie psioczenia podobnych do mnie kierowcow ktorzy nie mogą zrozumiec dlaczego kierowcy w okularach mogą uzywać "protezy oka" a ci z niedosluchem nie mogą chociaz na drodze bardziej przydaje się wzrok raczej niz sluch z czym się rowniez zgadzam.

W firmie do ktorej mnie wyslala agencja spotkalem kiedyc faceta ktory jechal dafem siodlowym w wieku 67 lat i uzywal okularow i trudno powiedziec czy ze sluchem bylo u niego calkiem dobrze?

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania kierowców.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: