Skrecenie stawu kolanowego. Co robic dalej?

by Michał
(Wrocław)

Witam. Mam na imie Michał. 5 lutego 2011 mialem wypadek w pracy. Jestem kucharzem. Przy wyciąganiu z auta termosu do przewożenia żywności, obracając sie z nim nastapiło skrecenie kolana lewego.

Została wezwana karetka pogotowia ktora zabrala mnie do szpitala w Oławie gdyż pracuje w tamtych rejonach a jestem z Wrocławia. Tam zrobiono mi rentgen kolana, pomacano kolano czy nie ma wysięków i to wszystko. Następnego dnia udało mi sie załatwić zwolnienie L4 u lekarza pierwszego kontaktu.

Po tygodniowym oczekiwaniu trafiłem do ortopedy który poradził kupić mi łuskę Adama (orteza stawu kolanowego. 25 lutego miałem kontrole u ortopedy, który przedłużył mi zwolnienie do końca marca. Nie znam sie na przepisach, ale z tego co wiem pracodawca powinien zgłosić ten wypadek, sporządzić protokół wypadku itp.

Nie wiem również co mam teraz zrobić gdyż skąd mam wziąć wynagrodzenie za luty skoro wypadek w pracy wypłacany jest z ZUS-u i naliczany od pierwszego dnia zwolnienia czyli w moim przypadku od 6 lutego. A przecież pracodawca nie zgłosił jeszcze tego nigdzie.

Moja Odpowiedź
Skonsultowałbym się z prawnikami i specjalistami w tej branży i przedstawił całą to sytuację jeszcze raz. Poniżej link do prawników.
Odszkodowania Wrocław


Bardzo prosze o pomoc.

Michał Kępa

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Wypadek w pracy.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: