Rozróżnianie barw - dział pokładowy

by Grzegorz
(Szczecin)

Zasady badania wzroku i widzenia barw Marynarzy

Zasady badania wzroku i widzenia barw Marynarzy

Dzień dobry. Mam pytanie do Pana Dariusza. Jestem po badaniu okulistycznym i usłyszałem od lekarza, iż rozróżniam barwy podstawowe w 100% - badanie metoda Wilczka oraz częściowo czytam poprawnie tablice Ishihary.
Reszta badań: refleks, olśnienie, wzrok, pole widzenia, etc. - prawidłowe. Moje pytanie jest takie: czy z takim wynikiem (mówię tutaj o barwach) mogą być jakieś komplikacje z dostaniem się na kierunek nawigacyjny. Czy w przyszłości mogę mieć problemy z otrzymaniem morskiego świadectwa zdrowia (bo jeden lekarz orzecznik stwierdzi - jest ok, a drugi powie, że to problem).


Chodzi mi o konkretną odpowiedź, czy są jakieś przepisy to regulujące czy dać spokój i iść do działu maszynowego i spać spokojnie? Dodam tylko, iż przez całe dotychczasowe życie nigdy nie sprawiało mi to kłopotów, a kolory w życiu codziennym rozróżniam bez kłopotów, zarówno w dzień, jak i w nocy (nawet na morzu) ponieważ pływam amatorsko łodzią motorową po m. Bałtyckim).

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.


Moja odpowiedź:
Normy badania wzroku są w tabelce na zdjęciu powyżej i zadecyduje konkretne badanie okulistyczne tego marynarza.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania OGUK i Marynarzy do Świadectwa Zdrowia...

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy