PYTANIE op wzrok

by Darek
(Marzenin)

Chciałbym zrobić kurs na maszynistę kolejowego, jest to moje marzenie. Wywodzę się z rodziny maszynistów. Moje pytanie do pana Doktora to:

Czy w świetle nowego rozporządzenia ministra infrastruktury mając astygmatyzm krótkowzroczny -4,0 i -4,5 nosząc okulary i ostrość wzroku 0,8 - 0,8 miałbym szanse zostać maszynistą, przy czym reszta wymogów zdrowotnych jest bez uwag, Bardzo proszę o odpowiedź, mój maill: darigrad@interia.pl z wyrazami szacunku Dariusz

Odpowiedź
Niestety sprawa jest nieco bardziej skomplikowana i podstawą jest zachowane widzenie obuoczne i kilka innych parametrów nie wymienionych w opisie.

Niestety wzrok z wiekiem raczej się nie polepsza i raczej graniczne wady, które być może dzisiaj by przeszły, za parę lat mogą być przyczyną utraty zawodu. Tym bardziej, że ośrodki medycyny kolejowej raczej nie stosują taryfy ulgowej.

Proponuję wizytę u okulisty z doświadczeniem przynajmniej w badaniu kierowców zawodowych.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Lekarz medycyny pracy Badania okresowe.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy