Przywrócenie terminu odwołania bo stracę pracę!

by Marek
(Warszawa)

Zasady odwoływania się od orzeczeń lekarskich

Zasady odwoływania się od orzeczeń lekarskich

W tym wideo odpowiem Ci na pytanie, co robić jak przegapiłeś ustawowe terminy
odwołania się od orzeczenia lekarskiego do celów Kodeksu pracy i grozi Ci po prostu wywalenie z roboty.
...
Cześć nazywam się Darek Kraśnicki jestem lekarzem medycyny transportu z Wrocławia i zacznę od zapytania mojego Czytelnika.
....

Witam Panie Dariuszu. Ponawiam temat. Zostałem skierowany na badania okresowe na wysokości do 3 metrów. Od dziecka noszę okulary, cierpię na bardzo rzadką chorobę, leczę się w poradni rogówkowej i może nawet w tym roku doczekam przeszczepu.

W tej firmie pracuję od 8 lat. Do tej pory nie miałem problemu z badaniami aż do teraz.Pani okulistka kazała zasłonić jedno oko, następnie drugie oko, stwierdziła, że na jedno widzę lepiej na drugie gorzej.
Nie zbadała nawet widzenia przestrzennego tylko na tej podstawie stwierdziła,że nie mogę pracować na wysokości nawet do trzech metrów.

Właśnie jestem przed zmianą okularów. Nie mogę odwołać się od decyzji, bo upłynęło już 7 dni, a dopiero teraz dowiedziałem się, że jest taka możliwość. Nie wiem co robić, stracę pracę, ubezpieczenie, a co najgorsze szansę na "nowe oczy". Proszę o pomoc na e-mail: Pozdrawiam.
....

No cóż.
Jedyną szansą jaką widzę jest napisanie do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy z prośbą o przywrócenie terminu odwołania.

Oczywiście do tego warto podać jakiś powód, czyli dodać swoją "rzewną historyjkę" najlepiej opartą na prawdzie. Ta którą podał mój Czytelnik jest całkiem sensowna, bo w końcu zmartwienia związane z potencjalną utratą zarobkowania mogę przesłonić zdolność logicznego rozumowania i zrozumienia pouczenia na odwołaniu.

Nie namawiam do jakiś infantylnych bajeczek wymyślanych przez dziatwę szkolną, typu piąty pogrzeb babci czy kobiece przypadłości u dorastających dziewczynek, ale tonący chwyta się brzytwy i podobno takie historyjki też przechodzą.

Musisz sobie też zdać sprawę, że WOMP nie ma żadnego obowiązku przywracania Ci terminu i jest to raczej ich dobra wola. Czyli na to co proponuję nie daję żadnej gwarancji. Nie licz na szczęście jak minął miesiąc czy dłużej, bo musiałbyś mieć naprawdę solidne wytłumaczenie.
..

Na tym kończę.
Jak to wideo coś Ci pomogło to podziel się nim na swoim portalu społecznościowym.

Jak Ci się spodobało, to daj like'a, daj kciuka.
Jak udało Ci się przywrócić termin odwołania moim, czy jakimkolwiek innym sposobem,
to koniecznie opisz to w komentarzach poniżej.
Być może pomoże to komuś z identycznym problemem.
....

Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia i do zobaczenia w moim kolejnym wideo.

Nawiasem mówiąc, mistrzami w przywracaniu terminów są chyba adwokaci. Z tego co widzę po przewlekłości postępowania sądowego chyba opanowali tą sztukę do perfekcji.

No ale nie jest to tematem mojego filmiku.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Lekarz medycyny pracy Badania okresowe.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: