Prywatny samochód do użytku służbowego.

by Janusz
(Kraków)

Jako listonosz używam swojego prywatnego samochodu osobowego do użytku służbowego.
Czy muszę podlegać badaniom dla kierowców i dlaczego?

Mój dzienny przebieg to zaledwie kilka kilometrów. Noszę okulary i obawiam się kłopotów przy badaniach okresowych (znam przypadki niedopuszczenia do pracy z tego powodu). Czy odwołanie do WOMP coś da w takim przypadku?

Odpowiedź
@Jak Pan używa to auto nieoficjalnie, to raczej badań nie będzie. Jak to jest jakoś usankcjonowane przez Pracodawcę w zakresie obowiązków, to mogą być wymaganie.

Nie jest to aż takie straszne do przejścia i zawsze można się odwoływać, jeżeli mamy inne zdanie co do wyniku orzeczenia psychologicznego:

Od Pracownia Psychologii Transportu we Wrocławiu

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania okresowe wstępne i kontrolne.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy