Prawo jazdy terminowe - padaczka w dzieciństwie

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Czy masz szansę na prawko jak nie masz napadów padaczki?

Czy masz szansę na prawko jak nie masz napadów padaczki?

Dzień dobry Panie Doktorze,
przejdę od razu do rzeczy. Za miesiąc dobiega końca ważność mojego prawa jazdy. Pięć lat temu podczas badania lekarskiego zgłosiłam, że
1. w dzieciństwie miałam 3 epizody padaczkowe, brałam leki do 21 roku życia (obecnie mam 41 lat i żadnych napadów ani leków). Od neurologa do którego poszłam wtedy otrzymałam zaświadczenie, że mogę mieć prawo jazdy kat. B.

2. Jestem krótkowidzem
Minęło pięć lat i zmieniły się w między czasie przepisy...

Mam prawo jazdy terminowe - w summie to rozumiem ale w tzw. między czasie zmieniły się przepisy odnośnie epilepsji. Przejrzałam dziś sporo forów, obejrzałam kilka Pana filmików i mam dylemat. Wszystko jest jasne jak ktoś jest chory, lub niedawno był chory na epi.


Ja ostatni napad miałam w wieku 12 lat. Potem do 21 roku życia brałam amizepin (1/4 tabletki) a potem już zostałam uznana za zdrową i.. jakieś 15 lat nie byłam nigdzie u lekarza bo po co jak byłam zdrowa i jestem nadal(lekarz nie kazał mi przychodzić jak nic się nie dzieje).
5 lat temu poszłam do przypadkowego neurologa ze szczątkową dokumentacją którą mam (moją przychodnie zlikwidowano jak się okazało), żeby mi powiedział, czy w ogóle mogę marzyć o prawku ... i ku mej radości dał mi zaświadczenie.
Jak mnie potraktuje lekarz teraz do którego pójdę - Dzień dobry, miałam w dzieciństwie padaczkę proszę o zaświadczenie....Czy ma go poprosić o ten kwestionariusz dla epi? (ale ja niby jestem zdrowa od 20 lat). Wszędzie, zawsze podaję, że miałam epizody w dzieciństwie ale czuję się "naznaczona" na całe życie. Czy Pan doktor - jakiś, nie zgłosi mnie jako chorej -choć jestem zdrowa?


2. Czy jako krótkowidz nim pójdę do lekarza od tzw. prawa jazdy mam pójść do okulisty po jakieś zaświadczenie...
Pozdrawiam

@Moja odpowiedź

Obejrzyj kolejny filmik w tym temacie. Jeżeli lekarz neurolog potwierdzi, to co zostało napisane, to byłbym dobrej myśli.

Comments for Prawo jazdy terminowe - padaczka w dzieciństwie

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Aug 05, 2018
Rating
starstarstarstarstar
Epilepsja u kierowcy - zaświadczenie od neurologa
by: Anonymous

Dzień dobry,
Chciałbym się zapytać czy zaświadczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów dla osoby chorej na epilepsję musi być wystawione przez neurologa u którego się leczę? (chodzi mi o kat. B)

Pytam ponieważ mój lekarz prowadzący nie chce wypisać mi takiego zaświadczenia pomimo że od momentu wdrożenia leczenia (2014r.) nie miałem napadów. Jednocześnie w okolicy znajduje się gabinet przeprowadzający badania kierowców i jednocześnie pod tym adresem znajduje się poradnia neurologiczna.


Wnioskuję zatem, że lekarz prowadzący ten gabinet jest neurologiem. Czy niema jakiś prawnych przeszkód aby załatwić wszystko podczas jednej wizyty tylko na podstawie moich zeznań?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania kierowców.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: