Praca przy komputerze a Stozek Rogowki

by Damian
(Anglia)

Praca przy komputerze a Stożek Rogówki
Dzień dobry,

Nie jestem pewien czy piszę we właściwym miejscu i jeśli się okaże, że jednak nie to z góry przepraszam za stracony czas. Nie jestem w stanie złożyć wizyty w Pańskim gabinecie ponieważ mieszkam obecnie poza granicami kraju.

Potrzebuję jednak porady, a wiec zdecydowałem się napisać e-mail. Problem mój polega na tym, że posiadam dosyć poważną wadę wzroku i chciałbym dowiedzieć się czy przypadkiem nie dyskwalifikuje mnie ona w pracy w moim zawodzie.

Wada wzroku to stożek rogówki, a mój zawód to informatyk. Wadę tę stwierdzono u mnie pod koniec studiów, a wiec nie było sensu już nic zmieniać.

Pracuję obecnie w zawodzie poza granicami kraju, gdzie okresowe badania lekarskie nie są wymagane, ale w najbliższym czasie planuję powrót do Polski i chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda w kraju.

Czy poważna wada wzroku może spowodować, ze lekarz medycyny pracy zdecyduje o niezdolności do pracy w zawodzie i przez co nie będę zdolny do kontynuowania zawodowej kariery w kraju?

Dodam, że obecnie pracuje jako informatyk, codziennie spędzam przy komputerze około 8 godzin, nie nosze okularów ponieważ tej wady nie da się korygować przy pomocy okularów, ale praca przy komputerze nie sprawia mi większych problemów.

Obawiam się jednak, że decyzja polskiego lekarza może przekreślić moje plany zawodowe po powrocie do kraju. Czy byłby Pan w stanie odpowiedzieć na moje pytania? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Z poważaniem,.

Moja odpowiedź
Byłbym dobrej myśli chyba, że natrafi Pan na wyjątkowo służbowego lekarza.

Opinia okulistyczna z pewnością będzie pomocna dla lekarza medycyny pracy w procesie orzekania.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania okresowe wstępne i kontrolne.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: