Praca na stanowisku kierownik pociągu, konduktor a cukrzyca 2

by TOMASZ
(BEDZIN)

Adres Centrum Naukowe Medycyny Kolejowej w Warszawie

Adres Centrum Naukowe Medycyny Kolejowej w Warszawie

Witam.
Choruję na cukrzycę 2 od 2 lat. Obecnie Hbc 5,6 biorę metformax 1000 2x i glimeheksal 1 1x. Nie mam niedocukrzeń. Obecnie lekarz medycyny pracy nie podpisał mi zdolności na kierownika pociągu. Będę miał komisję i staram się o stanowisko konduktora. Czy mam szanse? pozdrawiam
Moja odpowiedź
@Naprawdę nie wiem. Nie miałem zbyt wiele do czynienia z kolejową służbą zdrowia i trudno mi powiedzieć, jak jest praktyka w stosunku do podobnych przypadków w instytucjach odwoławczych.

Kolejowa służba zdrowia praktycznie nie ma kontaktu z rynkiem prywatnej służby zdrowia i można się spodziewać bardziej restrykcyjnego i formalnego podejścia do pacjenta, szczególnie w aspekcie bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Jedyny przypadek, z którym zetknąłem się w mojej karierze, to młody kandydat na konduktora, ale z cukrzycą insulinozależną, który już został odrzucony na etapie badania wstępnego.

Straciłem z nim kontakt i nie wiem, czy zdecydował się na badanie odwoławcze, a przypadek został wykryty przez podwyższony poziom cukru podczas badania profilaktycznego.

Jak miałeś podobną sytuację, to koniecznie ją opisz w komentarzu pod tym artykułem.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania okresowe wstępne i kontrolne.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: