Po operacji zacmy na jednym oku

by Tomek
(B-stok)

Kryteria wzroku do pracy na wysokości

Kryteria wzroku do pracy na wysokości

Praca na wysokości po operacji zaćmy na jednym oku?

Mam 24 lata, kilka lat temu miałem operacje zaćmy OL, mam wstawiony implant soczewki, jasną sprawą jest, że brak akomodacji sprawia, że bliży lub dali potrzebuje okularów.

Czy jest możliwość dostania badań wysokościowych? Prawe oko jest bez wady. Czy istnieją soczewki które mógłbym założyć do oka lewego.

Moja odpowiedź.
@Zasadniczym pytaniem jest, czy po tej operacji na jednym oku, zostało zachowane widzenie przestrzenne. Z opisu nic takiego nie wynika.

Najprostszym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza specjalisty okulisty, który ma doświadczenie w konsultacjach do badań wysokościowych.

Jeżeli jest brak widzenia stereoskopowego, to wyklucza Cię z prac na wysokości powyżej 3 metrów /definitywnie/.
Ten sam okulista mógłby również określić, czy korekcja soczewkami kontaktowymi ma jakiś sens. Oczywiście przy zachowanym widzeniu stereoskopowym.

Poniżej tabelka pokazująca różne grupy zawodów oraz minimalne kryteria narządu wzroku i słuchu, obowiązujące, aby przejść badania wymagane do tych profesji.Kryteria wzroku i słuchu

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania wysokościowe.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy