Osoba nie widząca na jedno oko

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Czy osoba jednooczna może pracować na wysokości?

Czy osoba jednooczna może pracować na wysokości?

Witam, jestem na ostatnim roku LO i chciałbym dalej kształcić się na studiach, a dokładniej na budownictwie. Wszystkie badania zdrowotne mam dobre, jednak nie widzę na jedno oko, a na drugie mam wadę -1,5.Czy mam szansę na tym kierunku?
Z góry dziękuje za odpowiedź

Moja odpowiedź
Praca po studiach tego typu jest nierozłącznie związana z przebywaniem na placach budowy i wysokości powyżej 3 metrów, tak więc odradzam wybór tego kierunku kształcenia, bo będzie się to wiązało w praktyce z brakiem możliwości wykonywania tego zawodu.

Na wysokości powyżej 3 metrów pracownik musi mieć zachowane widzenie obuoczne, co jest nie możliwe do spełnienia, jak się nie widzi na jedno oko.


Być może istnieje jakaś praca biurowa czy inna typowa po ukończeniu tych studiów, gdzie warunki zdrowotne są znacznie łagodniejsze, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie

Comments for Osoba nie widząca na jedno oko

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Feb 22, 2017
Rating
starstarstarstarstar
BEZSENS
by: Anonymous

Wychodzi tutaj bezduszność przepisów i lekarzy medycyny pracy. Jestem w podobnej sytuacji, skończone studia na kierunku budownictwo. O mojej ułomności (braku widzenia przestrzennego) dowiedziałem się na ostatnim semestrze studiów. I co teraz zrobić?

Na razie udaje mi się płaszczenie przed lekarzami i błaganie o to aby dali mi na 2 lata to badanie. A jeśli nie dadzą, co wtedy, co wtedy powiem dziecku? Dlaczego nikt nie przebadał mnie gdy przyjmowali mnie na studia?

Niestety państwo i jego przepisy zabraniają mi nawet popełnić samobójstwo, gdyż do tego potrzeba badań na wysokości do 3m, lub na wysokości ponad 3 m. Oby kiedyś wam urzędnikom, lekarzom też wprowadzono takie wymagania, abyście wszyscy potracili pracę.

Jun 03, 2015
Rating
starstarstarstarstar
Jednooczność a badania wysokościowe
by: Anonymous

Jakie są normy wzroku podczas badań do pracy na wysokości? https://www.badania-lekarza-medycyny-pracy.com/Badania-wysokosciowe.html Dzień Dobry
Chciałabym uzyskać informację odnośnie uprawnień wysokościowych powyżej 3 metrów?
Mój brat (32 lata)przeszedł kilka lat temu operację oka, miał
rozwarstwienie siatkówki i nie widzi na jedno oko, czy w takim wypadku może starać się o w/w uprawnienia? Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Na początku roku 09.01 robiłem u Pana badania wysokościowe,wysłałem je pocztą razem z fakturą do mojej firmy w Gdyni,niestety zaginęły.Mam prośbę czy mógłby Pan wysłać email scan badań i faktury na adres H@itel.com.pl .Ja teraz przebywam w Niemczech w pracy i ciężko mi w inny sposób załatwić tę sprawę.
Z góry dziękuje i Pozdrawiam

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania wysokościowe.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: