Opieka na dziecko po Zwolnieniu L4?

by Agnieszka

Witam serdecznie mam pytanie dotyczące L4 oraz zasiłku opiekuńczego na dziecko, a mianowicie 25 grudnia tego roku kończy mi się zasiłek chorobowy 182 dni. Czy po tym zasiłku mogę iść na opiekę na moje roczne dziecko, niestety nie mam go z kim zostawić a w żłobku nie ma miejsc,

Czy między L4 a opieką musi być jakaś przerwa, czy mogę po świętach od razu brać opiekę,
czy lepiej opiekę mieć od razu od 26 grudnia? Z góry dziękuję Za odpowiedź z wyrazami szacunku. Agnieszka

Odpowiedź
@Są to dwa różne świadczenia, czyli zasiłek chorobowy, a potem zasiłek opiekuńczy. Nie słyszałem, aby nie można ich było połączyć.

Trudno mi powiedzieć, czy lepiej brać od razu czy nie, bo warunkiem opieki jest jeszcze między innymi stan zdrowia tego dziecka.
Proszę napisać później, jak ta sprawa się zakończyła i czy były jakieś przeszkody formalne w otrzymaniu opieki na to dziecko.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Lekarz medycyny pracy Badania okresowe.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj bloga



Zawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy