Okulary w pracy dla starych okularników.

by Ewa
(Mińsk Mazowiecki)

Witam
W czerwcu na badaniach okresowych dostałam od okulisty recepte na oklulary, a od lekarza medycyny pracy adnotację na zaświadczeniu "konieczne uzywanie okularów korekcyjnych z AR podczas pracy z monitorem ekranowym". Zakupiłam okulary, otrzymałam stosowny dokument i udałam się do naszej zakładowej pani BHP po akceptację i tu napotkałam duzy opór.

Okazało się, że nie dostanę dofinansowania do okularów, gdyż noszę je od dawna na codzień, a nie tylko do komputera. A w takiej sytuacji mi się nie należą.

Od Medycyna pracy Wrocław

Nie pomagaja tłumaczenia, że noszę 2 pary okularów, jedne do kompa(słabsze) i do chodzenia (mocniejsze). Pani z BHP jest nieugięta, co mam zrobić i jaki § mam przedstawić taj pani żeby zmieniła decyzję. Pozdrawiam EwaOdpowiedź
@Mam wrażenie, że nie grają tutaj czynniki merytoryczne, lecz zwykła ludzka złośliwość. Rozporządzenie jest jedno i w sumie jest to tam w miarę jasno opisane.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania okresowe wstępne i kontrolne.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: