Odszkodowanie za wypadek w pracy

by Longina Liman
(Września, Poland)

witam
3 listopada 1020 roku uległam wypadkowi w pracy. Na korytarzu szkolnym nadepnął mnie uczeń. Odczuwałam ból i następnego dnia miałam całą stopę spuchniętą.

Po trzech dniach w sobotę udałam się do szpitala, gdyż ból był niemożliwy. Tam zrobiono zdjęcia i podejrzewano pęknięcie paliczka. Założono lekki gips i wysłano do poradni. Ten gips miałam 2 tygodnie i chirurg stwierdził,że nic mi nie jest. Jednak wieczorem moja stopa wyglądała tak samo. Ortopeda obejrzał zdjęcia i stwierdził pęknięcie i gips na dalsze 3 tygodnie.

Jednak man inny problem. Dzwoniąc do szkoły powiedziałam, że nadepnął mnie uczeń i założono gips oraz zwolnienie.

Jednak teraz powiedziano mi, że nie zgłosiłam tego i teraz nie należy mi się odszkodowanie w pracy.Czy teraz mogę coś jeszcze w tej sprawie zrobić aby dostać odszkodowanie za wypadek w pracy?

Moja odpowiedź
Należy złożyć zgłoszenie o tym wypadku w formie pisemnej.
Dyrekcja jest zobowiązana do wszczęcia postępowania powypadkowego. Nie przesądzam, czy będzie to uznane to za wypadek w pracy czy nie, ale będzie punkt wyjściowy do dalszych roszczeń.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Wypadek w pracy.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy