Niezdolny do pracy na wysokości powyżej 3 metrów

by Anonim
(gdzieś w Polsce)

Bardzo proszę o pomoc.
Zrobiłem badania okresowe i neurolog wpisała że mogę pracować na wysokości do 3 metrów. W skierowaniu jest napisane że praca wymaga pełnej sprawności psychoruchowej, praca na wys. powyżej 3 m.

Lekarz medycyny pracy napisał:
Niezdolny do pracy na wysokości powyżej 3 metrów.
Co w tej sytuacji mogę zrobić? Czy mogę podważyć opinię neurologa ( bo jestem zdrowy i nie wiem na jakiej podstawie ona to stwierdziła).

Czy wystarczy żeby inny lekarz napisał na skierowaniu opinię: zdolny do pracy na wysokości do 3 metrów. Bo z tego co wiem kilku pracowników w moim zakładzie własnie z takim ograniczeniem pracują na tym samym stanowisku co ja.

Moja odpowiedź
Można się odwołać /poprzez tego samego lekarza/ który wydał orzeczenie/ do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Jako powód wystarczy podać tylko. że nie zgadzamy się z tym orzeczeniem i uważamy się za zdolnego do tej pracy.

Comments for Niezdolny do pracy na wysokości powyżej 3 metrów

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Mar 20, 2014
Rating
starstarstarstarstar
Badanie przez lekarza rodzinnego
by: Piotr

Dzień dobry panie dr również mam pytanie odnośnie takich badan. Dostałem skierowanie na wstępne badania wysokościowe, oczywiście standardowo zgłosiłem się do poradni medycyny pracy w swoim mieście pani dr przyjęła mnie i zbadała mnie ( słuch, wzrok, RR, oraz osłuchowo ) i stwierdziła, że jestem nie zdolny do takich prac i nie podbiła mi badan nie zdolny do pracy.

Nie wiem czy to przez to że choruje na nadciśnienie i w gabinecie miałem 150/100? Chciałbym też zaznaczyć ze wówczas ten lekarz jest również moim lekarzem rodzinnym i zapytując panią dr dlaczego?

Stwierdziła że zna mnie i wie na co jeszcze choruje i nie narazi mnie na bezpośrednią utratę zdrowia bądź życia. Czy pani dr ma racje, czy też powinienem się odwołać od decyzji ?

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania wysokościowe.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: