Niemieckie zaświadczenie lekarza medycyny pracy, a praca w Polsce.

by Piotr
(Warszawa)

Szanowny Panie Doktorze,
Niemiecka firma, w której pracuje mój szwagier zaczęła zatrudniać pracowników z Niemiec na terenie Polski. Czy potrzebują oni zaświadczenia od polskiego lekarza medycyny pracy, czy też wystarczające jest ważne zaświadczenie wydane przez lekarza niemieckiego?
Piotr
Badania do pracy za darmo
Odpowiedź
Nie słyszałem o automatycznym certyfikowaniu niemieckich lekarzy uprawnionych do badań profilaktycznych /czy innych z krajów Unii Europejskiej/ na terenie Polski. Ostatnio musiałem przebadać kilku Włochów, którzy mieli zaświadczenia od ich lekarza. Również przy budowie stadionu we Wrocławiu badałem pracowników zagranicznych z rożnymi ważnymi orzeczeniami z krajów pochodzenia

Na wszelki wypadek sprawdziłbym w inspekcji pracy, bo to ona będzie organem kontrolnym dla Pana firmy.

Również w przypadku niektórych zaświadczeń wystawianych dla pracowników UK, musiałem odbyć szkolenie w Aberdeen w Szkocji, aby zostać lekarzem uprawnionym.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania okresowe wstępne i kontrolne.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy