Książeczka sanepidowska nie podbita przez lekarza?

by Piotrek
(Wrocław)

Wyniki badań kału w książeczce zdrowia

Wyniki badań kału w książeczce zdrowia

Witam, mój problem jest następujący: rok temu wyrobiłem książeczkę sanepidowską, po odebraniu jej usłyszałem tylko od pani, która mi ją dawała "życzymy miłej pracy" a więc wziąłem książeczkę i aktualnie pracuje na umowę zlecenie w markecie na wykładaniu towaru,


niedawno dowiedziałem się że po odebraniu takiej książeczki powinienem się udać do lekarza medycyny pracy po jakąś pieczątkę, a wcześniej nikt mi tego nie powiedział, więc można powiedzieć, że pracuje już bez tej pieczątki prawie rok,
dzisiaj przeszukuje różne przychodnie medycyny pracy i wszędzie jest tam informacja, że trzeba posiadać skierowanie do takiego lekarza, a jak rozmawiałem wcześniej z moją koordynatorką, to powiedziała mi, że takie skierowanie nie jest potrzebne zresztą oni nawet nie dają takich skierowań, oraz dodała że po taką pieczątkę mogę się udać do jakiegoś zwykłego lekarza,
nie wiem co robić w medycynie pracy mówią mi że potrzebuje skierowania, a koordynatorka mówi mi że skierowań nie dają i tak naprawdę jestem w ślepej uliczce... Może mi pan powiedzieć co w takiej sytuacji mam zrobić ?
Czy naprawdę po tą pieczątkę mogę się udać do zwykłego lekarza? Dzwoniłem też do swojej lekarki i powiedziała mi, że kiedyś lekarze mieli takie uprawnienia ale coś się zmieniło i aktualnie muszę z tym iść do medycyny pracy, i nie wiem co w takiej sytuacji mam zrobić każdy mi mówi co innego. Proszę o jakąś odpowiedź bo naprawdę, juz nie wiem co mam zrobić w takiej sytuacji...Jestem w ślepej uliczce. Proszę o pomoc.


Moja odpowiedź
@Od momentu przyjęcia do pracy, to na pracodawcy ciąży obowiązek zapewnienia badań sanitarno epidemiologicznych i powinien on wskazać Placówkę Medyczną wykonującą oraz zapłacić za ich wykonanie.

Więc za bardzo nie przejmowałbym się tym problemem, skoro przedstawiciel pracodawcy nie za bardzo wie, jakie są procedury w tym przypadku.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Sanepidowska pracownicza książeczka zdrowia...

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy