Kilkudniowe oczekiwanie na badania kontrolne

by Barbara
(Poznań)

Po ponad 30-dniowym zwolnieniu lekarskim wstawiłam się do pracy.

Do pracy wiadomo mnie nie dopuszczono,ponieważ nie miałam badań kontrolnych po długim L4.Na badania w zakładowej medycynie pracy czekałam tydzień.

Zdolność do pracy dostałam,ale pracę stracę.Powodem jest to,że nie mam L4 na te dni,które czekałam za zdolnością do pracy.Prosiłam ,żeby pokryli urlopem wypoczynkowym,lub bezpłatnym,

lecz kierownik personalny się nie zgadza,bo tak nie wolno.Ja uważam,że L4 jest lekką przesadą,jeżeli wróciłam do pracy zdrowa,a tu nagle zachorowałam na badania kontrolne.

Ponadto
personalna mi oznajmiła,że mogłam medycynę pracy załatwić na L4 jak chorowałam.Takie to wszystko zagmatwane i bez sensu.Czy mogę się dowiedzieć co z tym zrobić?

@Na czas kontrolnych badań profilaktycznych należy się wolne, a zapewnienie Przychodni do badań jest obowiązkiem pracodawcy /pisemna umowa/. W umowie powinni mieć określony czas trwania badań, a jak nie mają to jest po przestój należy traktować jako usprawiedliwiony czas wykonywania badania.

Sprawę można zgłosić do inspekcji pracy.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania okresowe wstępne i kontrolne.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy