Dopuszczalna wada wzroku Kierowca zawodowy

by Adrian
(Pszczyna )

Dopuszczalna wada wzroku kierowców zawodowych

Dopuszczalna wada wzroku kierowców zawodowych

Witam mam pytanie do Pana doktora związku przejściem badań okulistycznych na kierowcę zawodowego mam wadę P-8.25 L-8.50, ale chodzę aktualnie w soczewkach kontaktowych które moją wadę wzroku korygują do -7,00.
Moja wada wzroku jest od urodzenia lekarze mówili ze jest możliwość odklejenia siatkówki od oka i mogę stracić wzrok i Nie mogę uprawiać żadnych sportów, ale ja uprawiam skoki w dal i bieganie, i nić do tej pory się nie stało.

Więc chciałbym od Pana doktora uzyskać informację,
czy mógłbym się starać o prawo jazdy kat C+E dziękuję pozdrawiam.

Moja odpowiedź
Dopuszczalna korekcja wzroku kierowcy zawodowego to +- 8 Dioptrii, więc wątpię, czy lekarz okulista oraz uprawniony do badań kierowców dopuści kandydata, który ma tą normę przekroczoną.

Tym nie mniej, ostateczną decyzję podejmą po bezpośrednim całościowym badaniu okulistycznym, według wytycznych na obrazku, który dałem na samej górze tego artykułu.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania kierowców.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy