Coroczne konsultacje na badania okresowe po wyleczonym nowotworze

by Mariusz
(Gdzieś w Polsce)

Prawo lekarza do rozszerzenia zakresu badania profilaktycznego

Prawo lekarza do rozszerzenia zakresu badania profilaktycznego

Czy lekarz może wymagać corocznego zaświadczenia na badania okresowe po zakończonej kilka lat temu chorobie?

Dzień dobry

W 2013 roku przebyłem chorobę nowotworową (seminoma) i w tym samym roku 2013 zakończyłem leczenie (całość trwała około jednego miesiąca). Po zakończonym leczeniu dostarczyłem do lekarza zakładowego zaświadczenie o zdolności, przeszedłem badania i zostałem dopuszczony do pracy (standardowo jak przy każdej chorobie powyżej 30 dni).


ALE mój lekarz zakładowy co roku na każde badania okresowe żąda ode mnie zaświadczenia z onkologii, w którym napisane jest, czy są przeciwwskazania do pracy, czy chodzę na kontrole, czy już zakończyłem kontrole.
Pytanie brzmi, czy jest jakaś podstawa prawna, przepis, itp., że mam co roku na każde badania okresowe przynosić zaświadczenie z onkologii, skoro po zakończeniu leczenia już takie zaświadczenie dostarczyłem, od 3 lat jestem zdrowy i ta moja choroba to już historia, od 3 lat jestem dopuszczany do pracy.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
Mariusz

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania okresowe wstępne i kontrolne.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy