Cennik badania Ochrony

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław 54-510 Żernicka 215)

Nowe zasady naliczania kosztów badań ochroniarzy

Nowe zasady naliczania kosztów badań ochroniarzy

Ile obecnie kosztuje obecnie badanie lekarskie i psychologiczne kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej osób i mienia?
Ciekawe zapytanie internauty, o cenę badań lekarskich i psychologicznych na licencjonowanego pracownika ochrony w mojej Przychodni we we Wrocławiu.
Dodatkowo ktoś pyta, czy wystawiam faktury.


Cześć, nazywam się Darek Kraśnicki, jestem lekarzem uprawnionym do badań licencjonowanych pracowników ochrony i zacznę od zapytania
internauty, który ma serdecznie dość tracenia czasu w placówkach, gdzie się badał kiedyś.


Witam. z Pana info na YouTube wynika ciekawa alternatywa - zamiast robić badania w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy, ewentualnie tłuc się do szpitala wojskowego w Opolu(bo reszta we Wrocławiu, to za przeproszeniem była porażka..) przynajmniej (6 i 3 lata temu) proszę o info o odpłatności...

Obecnie płaci pracodawca,,, ale diabeł tkwi w szczegółach--- płaci najpierw np. przelewem, czy płacę ja i dostanę fakturę na firmę pracodawcy, a potem od niego refundację kosztów (moje szefostwo tak to widzi )


Dodatkowe PYTANIE: czy nie ma tu problemu z wystawieniem faktury??? Aktualne badania na licencję mam do końca stycznia 2014..
Dodatkowe pytanie badania okresowe mam też do 31.I.2014... czy można to załatwić za jedną wizytą?? Czy macie umowę z siecią L.....D - bo firma badania okresowe( i nie tylko) realizuje przez sieć L.....D....
Pozdrawiam.


Odpowiadając na pytanie z fakturą.
Oczywiście wystawiam rachunki, ponieważ nie jestem płatnikiem podatku VAT. Jest to dokument finansowy, który musi być zaakceptowany przez każdą księgowość. Z wiadomych względów preferuję płatność gotówką i od razu dostaniesz na to rachunek.

Jeżeli chodzi o cenę usługi. Obecnie rozdzielono badania lekarskie i psychologiczne i musisz dostarczyć na Policję dwa osobne orzeczenia.
Teoretycznie są one niezależne i możesz się badać w dwóch różnych Placówkach.


Tym nie mniej, jak chcesz to zrobić za jednym razem u mnie, i nie tracić czasu na wędrówki po mieście, to koszt badania psychologicznego wynosi 150 zł netto oraz koszt badań lekarskich 250 zł, czyli razem 400 zł.

Przebadałem już kilkaset osób, zarówno kandydatów jak i pracowników ochrony, a moja Przychodnia z Pracownią Psychologiczną jest wiodąca na Dolnym Śląsku, po uwolnieniu badań na rynek prywatny.


Jeżeli chodzi o jednoczesne badania okresowe, to sprawa wymaga dodatkowych uzgodnień z Pracodawcą z uwagi na uregulowania Kodeksu pracy.

Tak więc jak chcesz skorzystać z usług mojej Firmy, to zadzwoń pod numer 601 775 125, powtarzam 601 775 123, aby umówić się na dogodny termin.

Moja Przychodnia mieści się na ulicy Żernickiej 215 we Wrocławiu, a wszystkich niezbędnych specjalistów mam na miejscu, tak abyś nie tracił swojego cennego czasu. Jest to jedyna rzecz, której nie kupisz za żadne pieniądze.


Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia, lekarz uprawniony do badań pracowników ochrony i do zobaczenia w moim kolejnym wideo.

Nawiasem mówiąc, podejście do badań pracowników ochrony się normalizuje, a dotychczasowe placówki zaczęły rozumieć konieczność bardziej poważnego podejścia do pacjenta, a nie przetrzymywania go całymi dniami na swoich włościach.
W tym wideo opowiem Ci o zmianach, które nastąpiły w badaniach pracowników ochrony od 2016 roku.Cześć, nazywam się Darek Kraśnicki i jestem lekarzem z Wrocławia uprawnionym do badań tych pracowników.

Rozporządzenie, które weszło 30 grudnia 2015 roku wprowadziło sporo zamieszania, głównie ze względu na wybitnie wolny od pracy okres. Ciężko było załatwić gdzieś nowe druki i pieczątki.

Po pierwsze wprowadzono inne druki orzeczeń lekarskich oraz psychologicznych.

Wyraźnie na nich rozróżniono podstawę prawną badania ze skierowania od pracodawcy od tych na koszt pracownika ochrony. Może mieć to znaczenie przy uznawaniu orzeczeń zrobionych na własny koszt w późniejszej pracy zawodowej, bo podstawa prawna jest inna.


Po drugie, na pewno wzrośnie cena tych badań.
Zamiast sztywnej urzędowej stawki, jak do tej pory,
wprowadzono maksymalnie 15% kwoty przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. To wynagrodzenie, to prawie 4 tysiące.

Wg mnie oznacza to spore podwyżki, szczególnie w WOMP-ach, które są instytucjami odwoławczymi i nie obowiązuję je prawa rynku.

Samo badanie się nie zmieniło. Dalej musisz być skierowany do psychiatry, okulisty oraz psychologa. Natomiast zwróć uwagę, aby używali oni pieczątek z aktualnym wzorem z innego rozporządzenia, dotyczącego badań na broń.

Pozwoli Ci to uniknąć poprawek i powtórnego łażenia na Policję.Na tym kończę, Jak masz coś ciekawego do dodania na temat tych badań, to zapraszam Cię do komentarzy.
Mówił Darek Kraśnicki z Wrocławia i do zobaczenia w kolejnym filmiku.


Comments for Cennik badania Ochrony

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Aug 10, 2015
Rating
starstarstarstarstar
Czy warto ponosić koszt badań przy problemach ze zdrowiem?
by: Dariusz

Dzień dobry Panie Doktorze
Nazywam się Darek i mam 41 lat. W lipcu 2014 r . wylądowałem w szpitalu z objawem migotania przedsionków i skończyło to się kardiowersją. Od tamtej pory jestem na lekach przeciwkrzepliwych i obniżających ciśnienie.

Czasami to migotanie mi wraca, tak było w październiku i w maju, ale na szczęście wziąłem podwójną dawkę leków i ustało, więc nie skończyło się szpitalem. Jestem byłym żołnierzem zawodowym ( służyłem również w JW i Pan był moim lekarzem :) )

jako cywil pracuje sobie w Jednostce na 4/5 etatu przy komputerze, ale na weekendy chciałbym sobie dorobić jako kierowca, ponieważ jak odchodziłem z woja to z rekonwersji zrobiłem sobie prawko na C i C+E oraz kwalifikacje wstępną, więc mam wszystkie kwity potrzebne do wykonywania zawodu kierowcy. Panie Doktorze czy warto się ubierać w to z moim stanem zdrowia???

Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby mi zrobić sobie wykwalifikowanego pracownika ochrony i jak coś dorobić sobie w ochronie ??? Proszę o pomoc. Dziękuje i pozdrawiam Darek

@Moja odpowiedź
Zacząłbym od rzetelnej opinii kardiologa
co do wykonywania tych zawodów.

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania ochroniarzy.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Widok na moją Przychodnię.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Lekarz uprawniony dr Dariusz Kraśnicki z Wrocławia

Poniżej zdjęcie zrobione przez moją Żonę: