Brak zaswiadczenia o zakonczonym leczeniu

by Andrzej
(Kalisz)

Brak zaświadczenia o zakończonym leczeniu - problem badan kontrolnych

Witam. po chorobie dłuższej niz 30 dni , w dniu następnym po zwolnieniu dostałem skierowanie na badania kontrolne...lekarz nie podpisał mi zdolności do pracy bo nie miałem zaświadczenia o zakończeniu leczenia... wiec nie moglem w ten dzień podjąć pracy ....zaświadczenia nie miałem bo mój lekarz poszedł na urlop a termin mojej następnej wizyty możliwy był dopiero tydzień po kończącym się zwolnieniu....

Co mogę zrobić , bądź powinien zrobić pracodawca z dniem w którym nie mogłem podjąć pracy...i czy
słusznie pracodawca powiedział mi , że mam nie podpisywać listy w dniu w którym stawiłem się do pracy po zwolnieniu lekarskim po skierowanie, do momentu aż nie wrócę z ważnym zaświadczeniem od lekarza medycyny pracy?

Rozwiązanie które mi przychodzi mi do głowy i jest możliwe do realizacji to wybrać się do lekarza rodzinnego po zaświadczenie o zakończeniu leczenia i po zwolnienie za dzień w który nie udało misie załatwić badań... Podobno lekarz rodzinny takie zaświadczenie może wystawić .

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania okresowe wstępne i kontrolne.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy