Brak widzenia obuczonego a praca pod ziemią

by Krzysztof
(Tychy)

Chciałbym się dowiedzieć czy brak widzenia obuocznego, i wada wzroku +3.5 obu oczy dyskwalifikuje mnie do pracy pod ziemią jako górnik?
Chodzę w okularach i bardzo dobrze widzę, planuje korekcje laserową wzroku w przyszłości.

Bardzo proszę o odpowiedz

Od Przychodnia Medycyny Pracy Wrocław

Nie jestem zbyt biegły w ocenie i dopuszczaniu pracy pod ziemią, ale raczej będą problemy. Szczególnie jeżeli związane jest to z pracą lub obsługą jakiś maszyn,czy pracami wymagającymi pełnej sprawności psychoruchowej.
Od Przychodnia Medycyny Pracy Wrocław

Tak czy owak zapraszam do komentarza, jak ta sprawa się skończyła i czy z brakiem widzenia steroskopowego został Pan dopuszczony do pracy po ziemią.

Jeżeli do tej pory są problemy ze stereoskopią, to raczej korekcja laserowa tego nie zmieni, aczkolwiek do każdego przypadku należy podchodzić indywidualnie i pełna ocena jest możliwa dopiero po zabiegu.
Od Przychodnia Medycyny Pracy Wrocław

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania okresowe wstępne i kontrolne.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy