Badania listonosza

by Mariusz
(Lidzbark)

Badania listonosza, pracownika kierowcy jeżdżącego autem służbowym kategorii B.

Witam. Mam zapytanie w sprawie zaleceń Instytut Medycyny Pracy
im. prof. dra med. Jerzego Nofera w łodzi z dnia 20 października 2014 r. do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014 r.

Czy te zalecenia są jeszcze aktualne? Problem polega na tym że, lekarz medycyny pracy nie podpisał mi badań wstępnych na stanowisko listonosza w których jest wyszczególnione prowadzenie pojazdu kat. "B".

Na pierwszej wizycie skierował mnie na badania okulistyczne, neurologiczne i tzw. psychotesty. po wykonaniu tych badań wyszedł problem z badaniem okulistycznym. Okulista orzekł że, "może prowadzić pojazdy kat "B", nie może być kierowcą zawodowym".

Badanie neurologiczne ok, psychotesty ok ("widzenie w mroku i możliwość na olśnienie-prawidłowe"). Czy lekarz na podstawie tej wykładni powinien podpisać mi te badanie? Z góry dziękuję za odpowiedz.Pozostaje tylko się odwołać do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Za mało danych, abym mógł coś konkretnie powiedzieć, kto miał rację.

Click here to post comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania kierowców.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Kmicica1A w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy