Szczepionka przeciw żółtaczce
we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Szczepionka przeciw żółtaczce jest obowiązkowo zalecana w wielu sytuacjach kiedy jesteśmy narażeni na ekspozycję wirusów zapalenia wątroby. Dotyczy to często wyjazdów poza granicę naszego Kraju

Żółtaczka jest oczywiście nazwą potoczną i wybitnie żargonową, a wiele osób nie rozróżnia jej rodzajów. Z dwóch najczęstszych typów wymienić należy wirusowe zapalenie wątroby typu A oraz typu B.

O ile od połowy lat 90 ubiegłego stulecia szczepienia przeciwko WZW B są obowiązkowe u dzieci, o tyle szczepionka przeciwko żółtaczce typu A nie znajduje się w kalendarzu szczepień.


Sytuację dodatkowo pogarsza niezbyt niska cena tego preparatu oraz okresowe jego braki na rynku. Jeżeli chodzi o producentów, to niekwestionowanym liderem jest firma Glaxo, która jako jedyna produkuje szczepionkę skojarzoną Twinrix. Podczas jednej iniekcji można zaszczepić się przeciwko dwóm podstawowym rodzajom wirusa.

Jeżeli ktoś potrzebuje tylko się zaszczepić przeciwko tzw żółtaczce pokarmowej /typu A/ to rozsądnym wyjściem jest preparat Havrix, natomiast zapobieganie żółtaczce wszczepiennej typu B jest wskazaniem dla preparatu Engerix.


Od 2 marca 2012 Żółty tydzień
Od 14 grudnia 2012 Szczepienia do Kenii

Specjalnie nie polecam preparatów innych firm, ale tylko dlatego, że nie mam z nimi większego doświadczenia. Nie wiem też, czy można je stosować wymiennie, czyli szczepimy pierwszą dawkę jednym preparatem, a drugą dawkę robimy innym.

Szczepionka na żółtaczkę: cena preparatów wymienionych przeze mnie jest najwyższa. Razem z badaniem lekarskim oraz kosztem szczepionki w przypadku Twinrixu lub Havrixu jest to około 200 złotych.

Objawy uboczne lub niepożądane po tych preparatach są nieliczne, ale jak przy każdej iniekcji należy się z nimi liczyć.

Cześć osób słabnie po prostu na sam widok igły lub podczas ukłucia skóry, więc warto o tym uprzedzić lekarza lub pielęgniarkę. Engerix jest tańszy i cena oscyluje w granicach 80 - 100 złotych w zależności od postaci leku. Droższa jest ampułkostrzykawka niż tylko ampułka do której trzeba używać dodatkowo zwykłej igły.


Od 17 lutego 2012 Szczepienia Wrocław


Jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia na temat szczepionek na żółtaczkę, to zapraszamy do komentarzy poprzez formularze kontaktowe poniżej.

Uwaga:

Warto pamiętać, że niektóre preparaty wymagają więcej niż jednej dawki /tzw dawki przypominające/. Wymaga to konsultacji z lekarzem.

Od 14 grudnia 2012 Szczepienia do Kenii

Have A Great Story About Żółtaczka?

Do you have a great story about this? Share it!
Szczepienie przeciw żółtaczce oraz żółtej febrze Cena preparatów skojarzonych oraz innych.Na przykład: Twinrix, Stamaril, Engerix,Havrix, Typhim VI.

[ ? ]

Upload 1-4 Pictures or Graphics (optional)[ ? ]

 

Click here to upload more images (optional)

Author Information (optional)

To receive credit as the author, enter your information below.

(first or full name)

(e.g., City, State, Country)

Submit Your Contribution

 submission guidelines.


(You can preview and edit on the next page)

Zobacz inne problemy po szczepieniach.

Kliknij i zobacz inne problemy mogące być związane ze szczepieniami.
Click below to see contributions from other visitors to this page...

Czy sie szczepic za zoltaczke typu B Not rated yet
Mam 67 lat i w przypadkowej rozmowie postraszono mnie o zagrożeniu choroba dla osób starszych. Moja lokalna przychodnia posiada szczepionka Engerix - szczepienie …

Zołtaczka a cukrzyca typu drugiego Not rated yet
Sam jestem chirurgiem onkologiem, ale w sprawach szczepień mam niewielkie doświadczenie Przed dwoma laty odbyłem wyprawę do Kenii i Tanzanii wcześniej …

Szczepienia przed wyjazdem do Tropikow Not rated yet
Szczepienie przeciw żółtaczce Cena przed wyjazdem do Tropików. Cześć nazywam się Darek Kraśnicki i chciałbym powiedzieć …

Click here to write your own.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj blogaZawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Żernickiej 215 w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy

Pobierz niezbędne informacje o szczepieniach egzotycznych!!

Co roku jest przeprowadzana akcja "Zółty Tydzień"

Szczepionka przeciw żółtaczce

Widok na niektóre szczepionki tropikalne różnych Firm

Szczepienia na choroby tropikalne

Moja poradnia medycyny pracy, gdzie możesz skorzystać z fachowej porady przed egzotycznym wyjazdem.

Specjalistyczne gabinety lekarskie medycyny pracy Badania okresowe we Wrocławiu