Badania pracownika zabezpieczenie technicznego

by Dariusz Kraśnicki
(Wrocław Żernicka 215)

Badania pracowników zabezpieczenia technicznego

Badania pracowników zabezpieczenia technicznego

Pytanie mojego widza o konieczność skierowania
na badania lekarskie kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego?




Dzień dobry.
Chciałbym zapytać się o badania lekarskie wymagane do uzyskania licencji pracownika zabezpieczenia technicznego,

a mianowicie: czy potrzebuję skierowania, aby poddać się takim badaniom?


Aktualnie nie pracuję w miejscu, które wymaga takiej licencji, ale chcę poszerzyć swoje kwalifikacje.
Jeśli mógłbym uzyskać wymagane orzeczenie bez skierowania, to czy przyjeżdżając do Pana potrzebuję mieć ze sobą badania od innych specjalistów?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Z poważaniem,



Moja odpowiedź
Na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia
technicznego wpisuje się osobę, która:
1) ukończyła 18 lat;

3) posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pracy stwierdzoną orzeczeniem lekarskim, wydanym przez lekarza uprawnionego do przeprowadzania badań,
o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie Kodeksu pracy


Jestem takim lekarzem uprawnionym, więc jak jesteś pracownikiem kwalifikowanym zabezpieczenia technicznego, to skontaktuj się ze mną mailowo; lekarz@krasnicki.com.pl powtarzam Lekarz@krasnicki.com.pl i uzgodnimy dogodny termin.

Żadnego skierowania oraz wcześniejszych badań nie wymagam, chociaż jak masz problem ze zdrowiem, to przyniesiona dokumentacja medyczna
pomoże mi podjąć właściwą decyzję.

Comments for Badania pracownika zabezpieczenie technicznego

Average Rating starstarstarstarstar

Click here to add your own comments

Jan 17, 2017
Rating
starstarstarstarstar
Lekarz dla pracowników zabezpieczenia technicznego
by: Anonymous

Witam

Jestem właścicielem jednoosobowej firmy i ubiegam się O WPIS NA LISTĘ KWALIFIKOWANYCH PRACOWNIKÓW ZABEZPIECZENIA TECHNICZNEGO.


Jednakże na owym orzeczeniu ma być następujący wpis( tak jest na stronie KWP Gorzów Wlkp. http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/pozwolenia-i-ochrona/ochrona/3538,Ochrona.html):


UWAGA!!!

Orzeczenie lekarskie powinno zawierać sformułowanie: „Posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pracy w związku z wykonywaniem zadań kwalifikowanego pracownika zabezpieczenia technicznego zgodnie z art. 27 ust 2 pkt 3 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia."

Proszę Pana odwiedziłem okolicznych lekarzy medycyny pracy i dzwoniłem nawet do lekarzy z uprawnieniami do badań przy staraniu się o pozwolenie na broń. Wszyscy chcą uporczywie zrobić ze mnie ochroniarza fizycznego. Nie słyszeli o badaniach dla pracownika zabezpieczenia technicznego.


Z tego co wyczytałem w sieci Panu takie badanie nie jest obce. Chciałbym umówić się badanie, ale z powodu tego że mieszkam 160 km od Wrocławia, chciałbym mieć wszystko uzgodnione aby sprawę załatwić w jeden dzień. Termin jaki mi pasuje to 18.01.2017 r. Proszę o informację czy termin odpowiedni, oraz jakie kroki podjąć, abym mógł przejść w/w badania.

Pozdrawiam
--

Prowadzę działalność głównie związaną z świadczeniem usług elektrycznych. Jednakże chcę poszerzyć działalność o montaż, serwisowanie instalacji alarmowych i monitoringu. Przeszedłem już szkolenia w firmach oferujących sprzęt do w/w instalacji.

W przypadku wykonywania usług u prywatnych ludzi nie jest wymagany wpis na listę kwalifikowanych pracowników. Ale jest to jednak jakiś atut. Możliwe jest też że w przyszłości będę się starał o koncesję, a tam wymagany jest wpis na listę.

Z poważaniem

Click here to add your own comments

Join in and write your own page! It's easy to do. How? Simply click here to return to Badania ochroniarzy.

Zarejestruj się już teraz do Dr Dariusza Kraśnickiego przez internet i skorzystaj z jego fachowych porad

Przeszukaj bloga



Zawsze najnowsze informacje dotyczące przepisów i badań okresowych pracowników, najczęściej w formie filmów instruktażowych w interpretacji doktora Dariusza Kraśnickiego z Wrocławia. Zapraszamy serdecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie nigdy udostępniony nikomu innemu i służy wyłącznie do otrzymywania informacji z Naszego Serwisu. Możesz w razie czego wypisać się w każdej chwili.


Badania pracowników przeprowadzam w mojej Placówce na ulicy Żernickiej 215 w zachodniej części Wrocławia.

Sprawny dojazd autobusami 109, 148, 249, 609 i 129 z centrum miasta.

Tutaj widoki na poczekalnię:

Poczekalnia Przychodni Medycyny Pracy